۱۱ بازديد

یکی از مشاغل رایج در صنعت نقشه برداری که افراد زیادی را به خود جذب کرده است ثبت شرکت نقشه برداری است. گرفتن کارت بازرگانی فوری  نقشه برداری علمی است که ریاضیات علمی را با فنون اندازه گیری و هنر ترسیم توام نموده و به وسیله آن قطعاتی از سطح زمبن را با کلیه عوارض آن در روی صفحه افقی نمایش می دهد. این علم در جهت انجام پروژه های راه سازی ، پل سازی ، سد سازی، ساختمانی ، سازه ها و بناهای آبی ، جمع آوری و دفع فاضلاب به کار بسته می شود.

  • شرایط ثبت شرکت

- در قوانین ایران، حداقل تعداد شرکا 2 نفر است . از آنجا که یک شخص نمی تواند به تنهایی شرکت تشکیل دهد بنابراین تاسیس شرکت مستلزم شراکت دو یا چند شریک می باشد. لیکن قانون محدودیتی برای سقف تعداد شرکاء تعیین نکرده است.
- حداقل سرمایه جهت ثبت یک شرکت یک میلیون ریال برابر با یکصد هزار تومان می باشد.
- در بدو تاسیس حداقل 35% سرمایه به صورت نقدی باید به حساب شرکت تودیع شود. ( در شرکت سهامی خاص )

  • مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت نقشه برداری

- کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت  ملی ،
-  کلیه تمامی مدارک ثبتی شرکت شامل اساسنامه ، اظهارنامه
- تعیین سهامداران و میزان سهام آن ها
- تعیین مدیران شرکت و سمت آن ها ( مدیر عامل ، رییس هیات مدیره ، نایب رییس هیات مدیره )
- اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
- تعیین بازرسین شرکت ( مخصوص شرکت های سهامی خاص)
- امضای اقرار نامه شرکت
- مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
- گواهی عدم سوء پیشینه ( تمام اعضای هیات مدیره ، سهامداران ، بازرسین )
- آدرس شرکت ( می بایست فقط در محدوده منطقه ثبتی باشد )

- تنظیم وکالتنامه ( چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود )

  • نحوه ی ثبت شرکت نقشه برداری

جهت ثبت شرکت نقشه برداری ، ابتدا به سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه کنید. ( قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت ) و اطلاعات خواسته شده را تکمیل و مدارک مورد نیاز را در سامانه بارگذاری کنید.
سپس کارشناس مربوطه اطلاعات وارد شده در سامانه را بررسی می کند و در صورت عدم ایراد در اطلاعات وارد شده از شما می خواهد تا مدارک را از طریق پست برایشان ارسال نمایید.
پس از ارسال مدارک ، ممکن است سه حالت انفاق  بیفتد.
1. رد پرونده 2. نقص پرونده 3. صدور آگهی.
در حالت صدور آگهی ، اداره ثبت شرکت ها با درخواست ثبت شرکت مورد نظر موافقت نموده و نسبت به صدور آگهی اقدام می نماید که در این صورت می بایست شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره مراجعه نماید.
درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کشور و پرداخت هزینه آن آخرین اقدام جهت ثبت شرکت نقشه برداری می باشد. برای این امر لازم است به نشانی http://rrk.ir  مراجعه نمایید. در آگهی نام و نوع شرکت درج خواهد شد.
شایان ذکر است، پس از اتمام کارهای مربوط به ثبت شرکت ها ، اداره ثبت شرکت ها یک شماره ثبت به شرکت تخصیص می دهد. این شماره اهمیت زیادی دارد چرا که شرکت شما با این شماره شناسایی می شود.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.