۳ بازديد

سنگ جواهر آمیتیس یکی از انواع کانی های کوارتز است، این سنگ جواهر که یک کریستال شش وجهی است ، در بسیاری از نقاط جهان یافت می شود.خواص عقیق یمنی  رنگ ارغوانی سنگ جواهر آمیتیس از محدوده صورتی تا بنفش متغیر است. این سنگ را با عنوان روح سنگ نیز می نامند که این به دلیل سایه های بنفش موجود در آن است. نام دیگری که به سنگ آمیتیس اختصاص می دهند، چاکرای تاج است زیرا این سنگ جواهر نمادی از اتصال به عشق، انرژی و قدرت است.

از قدرت سحرآمیز سنگ آمیتیس در دوران باستان برای سحر و جادو و توانمند سازی روحی استفاده می کردند. این سنگ همچنین برای محافظت و شفا مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از جواهرات پرطرفدار محسوب می شود.
در کتاب های مقدس، کشیشان مذهبی سنگ آمیتیس را با عنوان یکی ازدوازده سنگ مقدس یاد می کرده اند. در مصر باستان از این سنگ برای دستیابی به موفقیت و محافظت از خود به خصوص در سفرهای طولانی استفاده می کردند. در طب سنتی چینی هم از این سنگ به عنوان درمانی برای درد معده و هم چنین برای رهایی از خواب های بد استفاده می شده است. سنگ جواهر آمیتیس، سنگ ماه تولد برای برج دلو است.

سنگ جواهر آمیتیس در واقع یک تولید کننده میدان مغناطیسی است و از آنجایی که بدن هم دارای یک میدان مغناطیسی درون خود است، امکان تبادل انرژی بین بدن و سنگ آمیتیس فراهم می شود و هنگامی که شما برای چند ثانیه در برابر میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط این سنگ قرار بگیرید، به این ترتیب می توانید میدان مغناطیسی طبیعی بدن خود را بهبود ببخشید.
سنگ جواهر آمیتیس از خواص درمانی بی شماری برخوردار است که ناشی از سطح بالای انرژی موجود در آن است. سنگ آمیتیس می تواند به عنوان منبع بی نهایتی از قدرت مورد استفاده قرار گیرد که تأثیر بسیار خوبی روی ذهن و روح و روان دارد.

فواید بی نظیر سنگ آمیتیس برای بدن

سنگ جواهر آمیتیس امواج مادون قرمز را که سرشار از انرژی است در محیط منتشر می کند و هم چنین یک تولید کننده یون منفی به شمار می رود که این دو خاصیت، از منحصر به فردترین خواص این سنگ به شمار می روند.
نگه داری از این سنگ در زیر بالش، در رفع مشکلات مربوط به خواب بسیار تأثیرگذار است.
آن را در قسمتی از بدن خود که بیمار است قرار دهید تا به این ترتیب بتوانید از آثار درمانی آن در بهبود بیماری های خود استفاده کنید.
اگر از سنگ آمیتیس در اطراف منزل خود استفاده کنید، می توانید با استفاده از آثار بسیار مثبت یون های منفی تولید شده توسط این سنگ انرژی و آرامش را برای اعضای خانواده خود به ارمغان آورید.
قدرت های نهفته درون سنگ آمیتیس سبب ایجاد یک تغییر مثبت و کامل در درون بدن می شود و همچنین می تواند از لحاظ روحی و عاطفی و معنوی، تأثیرات مثبت بی نظیری را به ارمغان بیاورد.
سنگ آمیتیس به عنوان منبعی سرشار از انرژی به شمار می رود و ارتعاشات یون های منفی تولید شده توسط آن می تواند آرامش و امنیت خاطر را فراهم آورد.
رنگ بنفش بسیار زیبای سنگ آمیتیس هم می تواند به عنوان یکی از مناسب ترین منابع برای رنگ درمانی مورد استفاده قرار گیرد. رنگ درمانی توسط این سنگ به شیوه دور کردن استرس و احساسات منفی از بدن صورت می پذیرد.
سنگ جواهر آمیتیس زمانی که به عنوان جواهراتی مانند حلقه، گردنبند، دستبند، آویز و یا گوشواره مورد استفاده قرار می گیرد می تواند بسیار مؤثر واقع شود. شما همچنین می توانید از این سنگ به عنوان زینتی برای لباس خود استفاده کنید و یا قطعه ای از آن را درون جیب خود به همراه داشته باشید. 

از دیگر فواید سنگ آمیتیس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

-تقویت کننده غدد و هورمون های بدن
-بهبوددهنده دردهای ناحیه سر، میگرن، فشار های عصبی و سیستم کلی بدن
-افزایش دهنده سوخت و ساز سلولی
-محافظ ما در برابر اضطراب ها و کابوس ها و بی خوابی
-بهترین مداوا برای مشکلات روانی ، عصبی و استرس
-موثر برای کم خونی و سایر بیماری های خونی
نکته : برای رفع بیماری های خونی و ناراحتی های لوزالمعده، آمیتیست را یک شب در نیم لیتر آب قراردهید و صبح ناشتا میل کنید.

تاریخچه و خلاصه ای از سنگ جواهر آمتیست( یاقوت ارغوانی )

آمتیست به استثنای جواهر کمیاب سیلیکای آبی-سبز یکی از سنگهای گرانبها و ارزشمند متعلق به گروه کوارتز مواد معدنی است. این سنگ به عنوان سنگ ماه متولدین ماه فوریه به رسمیت شناخته شده است. آمتیست متعلق به شاخه ی ماکرو کریستالی کوارتز است و رنگ بنفش/یاسی خود را از ناخالصی های آهن و آلومینویم دارد. بدون این عوامل رنگی، آمتیست همانند سایر گونه های کوارتز ماکروکریستالی وضوح شفاف تا تراشفاف داشته و از درخشندگی شیشه ای برخوردار است. گونه های کریپتوکریستال کوارتز تقریبا همیشه وضوح شفاف تا مات دارند.  

آمتیست و سیترین

آمتیست از خانواده ی کوارتز سیترین طلایی می باشد. آمترین رنگی ترکیب دو رنگ آمتیست و سیترین است. تنها تفاوت میان آمتیست و سیترین میزان ناخالصی های آهن در آمتیست است. هنگامی که آمتیست در دمای بالا و در حدود 470 تا 750 درجه ی سانتیگراد گرم می شود، ناخالصی های آهن کاهش یافته و آمتیست را به سیترین «طلایی» گرما دیده تبدیل می کند. سنگ آمتیست با درجه ی پایین تر اغلب برای تولید سنگ های سیترین طلایی گرم می شوند. سیترین گرما دیده در مقایسه با سیترین معمولی قرمزی بیشتری دارد.

خواص گوهرشناختی آمتیست​

گونه های سنگ جواهر آمتیست و سنگ های مشابه

گونه های متفاوتی از سنگ های جواهر کوارتز یافت می شوند که بیشتر آنها بر اساس خواص بصری مانند رنگ و ساختار بلوری قرار گرفته اند، اما سایر گونه ها خواص و ویژگی های اصلی یا مشابه دارند. نام های تجاری مبتنی بر مکان، عمدتا توسط فروشندگان یا کلکسیونر های  سنگ جواهر استفاده می شوند.
سنگهای کوارتز را می توان به یکی از دو شاخه ی کریپتوکریستال و ماکروکریستالی تقسیم نمود. این دو شاخه به واسطه ی شفافیت و درخشندگی متمایز می شود. آمتیست ماکروکریستالی است و انواع سنگ های مشابه دیگر نیز وجود دارند.

مشهورترین سنگ جواهرات مشابه

ژئود آمتیست، ژئود سیترین، کوارتز صورتی، سنگ یمانی، عقیق، کوارتز روتیل، آمترین، سیترین، کوارتز ستاره ای، کوارتز چشم گربه ای، کوارتز طلایی، عقیق جگری و عقیق سبز از مشهورترین گونه های کوارتز هستند.

سنگ های جواهر کمتر شناخته شده

عقیق راه راه، عقیق سلیمانی، کوارتز صوفی، کوارتز توت فرنگی، سنگ دلربا، کوارتز بلور سنگی، کوارتز آبی، چشم شاهین، پرازیولیت، سنگ خون و سنگ یمانی کریکولا از گونه های کمیاب و کمتر شناخته شده ی کوارتز هستند.

خواص درمانی بلورهای متغیر، افسانه ای و متافیزیکال سنگ جواهر آمتیست

افسانه ی خاستگاه آمتیست از یک افسانه ی یونانی به دست آمده است. دیونیسیوس، خدای مستی، از توهین یک انسان خشمگین بود و قسم خورده بود که پس از مشاهده ی انسان بعدی او را به قتل رساند. ببرهای خشمگین آرزوی او را به حقیقت رسانیدند. آمتیست، دختری جوان و زیبا در راه ادای احترام به الهه دیانا، قربانی شد. دیانا برای محافظت از آمتیست از چنگال ببرهای وحشی او را به مجسمه ی کوارتز کریستالی خالص تبدیل نمود. دیونیسیوس به خاطر اعمال خود در جلوی مجسمه زیبای اشک ریخت. اشک خدا کوارتز را به رنگ بنفش تغییر داد و به این ترتیب جواهر مشهور به وجود آمد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.