۳ بازديد

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان یک روش عالی برای ترمیم دندان ها و از بین بردن نواقص دندان است. خیلی از افراد به دلیل خوردن غذاهای سفت، عادات بد دهانی مانند دندان قروچه، تخمه شکستن و یا در ورزش های مختلف و … دندان های خود را آسیب پذیر کرده و ممکن است بعد از مدتی این افراد دچار لب پریدگی و یا حتی شکستگی دندان شوند.

پر کردن دندان به روش ونیر کامپوزیت یک راه مطمئن برای ترمیم ساختار دندان است متخصص لمینت دندان رشت که به دلایل مختلف پوسیدگی، ترک، شکستگی و … خراب شده است. در روش کامپوزیت دندان، قسمت پوسیده یا آسیب دیده دندان برداشته می شود و سپس دندانپزشک دندان را کاملا تمیز می کند. متخصص دندان بعد از خالی کردن پوسیدگی های دندان، مواد کامپوزیتی را روی فضای خالی دندان قرار داده و با استفاده از اشعه مخصوص، آن را در جای خود محکم می کند.

کامپوزیت ها در زیباسازی دندان هم نقش بسیار موثری دارند زیرا برای دندان هایی که بین آن ها فضای خالی زیادی وجود دارد و یا رنگ دندان هایی که به دلیل مصرف نوشیدنی های رنگی مختلف تغییر کرده اند، با کامپوزیت ونیر کاملا برطرف شده و زیبایی را به دندان و طرح لبخند شما باز می گرداند. 

مزایا و معایب ونیر کامپوزیت

پر کردن دندان توسط کامپوزیت که نتایج موثری در از بین بردن بسیاری از مشکلات دندان دارد، مزایای متعددی را نیز با خود به همراه دارد. به طور کلی، برخی از مزایای پر کردن دندان با ونیر کامپوزیت عبارت اند از:

  • از ونیر کامپوزیت می توان برای ترمیم حفره های دندان استفاده کرد.
  • ونیر کامپوزیت گزینه ای مناسب برای پر کردن فاصله بین دندان ها می باشد.
  • دندان های شکسته یا ترک خورده نیز با این روش قابل ترمیم هستند.
  • همچنین می توان برای بهبود ظاهر رنگ دندان ها از ونیر کامپوزیت استفاده کرد.
  • بعد از عمل پر کردن دندان ها توسط ونیر کامپوزیت، دندان های قدیمی از طول عمر بیشتری برخوردار خواهند شد.
  • ونیر کامپوزیت نسبت به کامپوزیت با آمالگام گزینه ای مناسب تر، به صرفه تر و سالم تر برای دندان و بدن می باشد.
  • مهمترین مزیت پر کردن دندان با ونیر کامپوزیت، رفع مشکلات ظاهری دندان است که لبخندی متفاوت به چهره شما می بخشد.
  • زمان پر کردن دندان با کامپوزیت بسیار کتاه بوده و معمولا در یک جلسه قابل انجام است.
  • برخلاف پرکردگی های آمالگام، می توان آن را به راحتی روی دندان های خلفی و جلوی دندان اعمال کرد.
  • یکی دیگر از نکات مثبت ونیر کامپوزیت ها، تنوع رنگ برای هر بیمار و متناسب با سایر دندان های او می باشد که به همین دلیل ظاهری کاملا طبیعی دارد که زیبایی بیشتری به دندان ها می بخشد.

کامپوزیت ونیر به خوبی به دندان مورد نظر توسط اشعه مخصوصی، می چسبد و همچنین از بافت های دندان و لثه محافظت می کند. کامپوزیت دندان از انتقال حساسیت های دمایی مثل درد دندان هنگامی که نوشیدنی خیلی سرد یا گرم می نوشید جلوگیری می کند.

کامپوزیت دندان تا حد زیادی جلوی شکستگی و لب پریدگی دندان را می گیرد و از حوادث مختلف دندان ها را حفظ می کند. مزیت دیگر کامپوزیت دندان این است که این روش کاملا بدون درد و خونریزی است و اصلا نیازی به بیهوشی افراد نیست و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

جدا از اینها ، وقتی به معایب پرکردگی های دندان توسط کامپوزیت نگاه می کنیم، می توان با اطمینان گفت که کامپوزیت دندان ضرر جدی ندارد و برای هر بیمار با هر رنج سنی راه حلی مطمئن و قابل انجام می باشد. ممکن است بعد از عمل تا دو الی سه روز و به طور کاملا موقتی دندان ها حساس تر شوند که بعد از مدتی کاملا برطرف شده و از بین می رود. مورد بعدی این که، احتمال این که با استفاده زیاد از چای، سیگار و الکل رنگ دندان های کامپزیت شده نیز همانند سایر دندان ها تغییر رنگ می دهد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.